7 Foto ile Venezuela’daki Krizi


Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela’nın Caracas kentindeki Miraflores Sarayı’ndaki bakanlarla yaptığı görüşmede, Venezuela’nın yeni para birimi Bolivar Soberano’ya (Sovereign Bolivar) kıyasla Petro’nun değerini gösteren bir işaret taşıyor.
Reuters / Miraflores Sarayı / Handout
Reuters ‘in bildirdiğine göre, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, hiperinflasyonu ele almak için tasarlanan bir planda, ülkesinin asgari ücretini yükseltmeyi ve hükümetinin petro-destekli kripto-para birimine sabitlenmiş tek bir döviz kuru yaratmayı planladığını açıklayarak, ülkenin para biriminin% 96’ sını etkili bir şekilde devalüe ettiğini bildirdi.

Venezüellalılar Cuma günü mağazalara, parasal bakımdan önce malları stoklamak için koştular – bu da beş sıfırın fiyatlardan kaldırılmasını sağlayacak – etkili oluyor.

Hiperinflasyon, temel ürünleri satın almak için nakit paraya ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor. Reuters’in görüntüleri, krizin günlük gerçeklerini gösteriyor.


1 Kilo havuç 2.81 TL  ve Venezuela’da almak için 3,000,000 Bolivarınız olmalı…

 

 

2 Kilo 400 Gr Tavuk 2.22 Dolar yapıyor ( 13 TL ). “E bu ucuz” dediğinizi duyar gibiyim Ancak ta tamına 14,600,000 Venezuela Bolivarı ediyor kendileri…

 

1 Kilo Domates yaklaşık 5.000.000 Venezuela Bolivarı tutuyor. O da yaklaşık 4.64 TL.

 

 

Düşünebiliyor musunuz paranın tuvalet kağıdı kadar değeri yok. Çünkü ruloadaki kağıt paralardakinden az… 2,600,000 bolivar

 

 

Sadece 1 kilo pirinç alabilmek için 2.500.00 bolivar ödemeniz gerekiyor. 

Böylesi bir krizde çocuk yapmamak en mantıklısı sanırım. Bebek bezi tam 8.000.000 bolivar.

 

 

1 Paket Mısır unu ( 1 kg ) tam olarak 2.500.00 Bolivar

Your reaction?
haha haha
0
haha
Bu ne la Bu ne la
0
Bu ne la
Şekeer Şekeer
1
Şekeer
Ben Şok Ben Şok
2
Ben Şok
oyş oyş
0
oyş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Şifremi Sıfırla

Geri Dönün
Giriş Yap