Tarihteki En İyi 20 Hacker Filmi


İnternet ve bilgisayarların kurdu dediğimiz kişiler yani hackerlar. Hacker deyince tabi insanlar hemen tedirgin olmaya başlıyor ancak unutmayalım ki kötü hackerların yanında iyi hackerlar da var 🙂

 

Neyse konumuza geçelim işte en iyi 20 hacker filmi !

 

1- The Matrix (1999) – IMDB: 8,7

 

En iyi hacker filmleri matrix

Matrix, Larry ve Andy Wachowski kardeşlerin yazıp-yönettiği bir bilim kurgu film. 1999 yılında gösterime girdi. Filmde Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss ve Hugo Weaving gibi yıldızlar yer almaktadır.

 

2- Enigma, The Imitation Game (2014) – IMDB: 8,0

En iyi hacker filmleri Enigma

Enigma, ABD yapımı uyarlama sinema filmi. Başrollerini Benedict Cumberbatch ve Keira Knightley’in paylaştığı filmin yönetmenliğini Morten Tyldum yapmaktadır. 2014 yapımı film Türkiye’de 20 Şubat 2015 tarihinde Enigma ismiyle vizyona girmiştir.

 

 

3- The Girl with the Dragon Tattoo (2009) – IMDB: 7,8

Asılsız bir iddia ile suçlanan Mikael Blomkvist (Daniel Craig), adını temize çıkartmak için elinden geleni yapmaya and içer. İsveç’in zengin endüstri patronları arasında yer alan Henrik Vanger ise, çok sevdiği ve uzun zamandır kayıp olan yeğeni Harriet’ın ortadan kaybolmasının ardındaki gerçeği aydınlatması için gazeteci Blomkvist’i görevlendirir. Başı zaten dertte olan gazeteci, yeğenin ölümünden muhtemelen sorumlu olan ailenin malikanesine doğru yol alır.

 

4- Office Space (1999) – IMDB: 7,8

Peter Gibbons orta yaş krizine biraz erken dalmış, işi veçalıştığı şirket için kendini heba eden bir bilgisayar programcısıdır. Fakat budayanılmaz ve beynini uyuşturan bitmek tükenmek bilmeyen rutinden artık çoksıkılmış ve bunalmıştır. Özel hayatı da doğrusunu isterseniz pek parlakdeğildir. Bir kız arkadaşı vardır elbette ama aldatıldığından da emindir.

 

5- Who Am I (2014) – IMDB: 7,6

Genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin, sadece Almanya’da değil dünya çapında tanınan biri olmak istemektedir. Yer altı bir hacker grubu, Benjamin’i aralarına katılmaya çağırınca, Benjamin bu tehlikeli teklifi kabul eder ancak bu tehlikeli oyunlarda başına geleceklerden habersizdir.

 

6- MI4: Ghost Protocol (2011) – IMDB: 7,4

Görevimiz Tehlike 4 Brad Bird tarafından yönetilen 2011 yapımı Amerikan aksiyon ve ajan filmi. Filmin başrollerinde Tom Cruise, Jeremy Renner ve Simon Pegg yer almaktadır.

 

7- We Are Legion: The Story of the Hacktivists (2012) – IMDB: 7,3

Hacktivistlerin Hikâyesi bizi Anonim’in karmaşık kültürüne ve geçmişine, Christopher Pole’un 4chan web sitesini kurduğu yıllara götürüyor. Tom Cruise’un da yer aldığı bir Scientology videosu yayınladıklarında hayran kitlelerini ve ‘anonim’ ortaklarını epey arttırdılar. Ama asıl başarıyı Tunus’ta başlayan Arap baharında yakaladılar. Hükümet internet erişimini kesince, dünya olup bitenden 4chan hackerları sayesinde haberdar oldu. Üyeler, yazarlar, akademisyenler gibi pek çok kişiyle röportajlara yer veren belgeselde aslında bir grup afacanın yaramazlıklarının küresel bir harekete dönüşmesinin nefes kesici evrimi anlatılıyor. Bir nesil ergenin büyürken elde ettiği büyük başarının hikâyesi.

 

8- Pirates of Silicon Valley (1999) – IMDB: 7,3

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinecek dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alacak. Kara mizah türünde olacak yapımda, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir göreceğiz!

 

9 – 23 (1998) – IMDB: 7,3

Film, Almanya’nın Hannover kentinde yaşayan bir grup genç hacker’ın gerçek hikayesinden uyarlanmıştır. Genç ve kimsesiz bir adam olan Karl Koch’un tüm varlığı bilgisayarıdır. Robert Wilson’un İlluminatus kitabının etkisinde kalan Karl, kitaptan ilham aldığı komplo teorilerini internet ortamında tartışmaya başlar. İşleri daha büyük bir boyuta taşıyan genç adam arkadaşı David ile birlikte hükümet ve ordu bilgisayarlarına erişmeye başlar. Karl’ın Pepe’den bilgisayar korsanlığından iyi para kazanacağını öğrenir. Bunun için Doğu Berlin’e giderek KGB’ye ulaşmaya çalışır.

 

10- GoldenEye (1995) – IMDB: 7,2

Altın Göz, asıl adı ile GoldenEye, James Bond serisinin 17. filmidir. Martin Campbell’ın yönettiği 1995 yapımı filmde Bond rolünü Pierce Brosnan oynamıştır.

 

11- WarGames (1983) – IMDB: 7,1

Genç hacker David Lightman için basit bilgisayar sistemlerine erişmek çocuk oyuncağıdır. Özellikle de sevgilisi Jennifer’ı etkilemek için harekete geçtiği zamanlarda. Son olarak evdeki bilgisayarından okul bilgisayarına erişip Jennifer’ı etkilemiş, ancak bir süre sonra bundan sıkılmıştır. Şimdiki hedefi ise bir oyun yapımcısının sistemine sızmaktır. David bu esnada farkında olmadan kendini hükümetin WOPR adlı programının sunucusunda bulur. WOPR Amerikan Savunma Bakanlığı tarafından yönetilen ve olası bir nükleer savaş durumunda yaşanabilecekleri hesaplayan bir simülasyon programıdır. Bunun bir bilgisayar oyunu olduğunu düşünür ve biraz keyifli vakit geçirmek için bir savaş simülasyonuna başlar. Ancak bu hareketi ulusal bir nükleer misilleme korkusunun ortaya çıkmasına neden olur, işin en ilginç yanıysa neredeyse 3. Dünya Savaşı’nı başlatmak üzeredir…
Üç Oscar ödülüne aday gösterilen bilimkurgu türündeki Soğuk Savaş filminin yönetmeni John Badham.

 

12- Sneakers (1992) – IMDB: 7,1

Şifreciler Phil Alden Robinson’ın yönettiği 1992 tarihli bir macera filmidir. Filmin başrollerinde Robert Redford, Dan Aykroyd, Sidney Poitier, River Phoenix, Ben Kingsley gibi birçok yıldız barındırır.

 

13- The Italian Job (2003) – IMDB: 7,0

İtalyan İşi, 1969 yılında Michael Caine’in başrolü canlandırdığı, Peter Collinson yapımı filmin, bu kez Mark Wahlberg, Charlize Theron ve Edward Norton’dan oluşan bir oyuncu kadrosu ile yeniden beyaz perdeye aktarılmış versiyonudur. Film, kendi alanında kariyer sahibi diye nitelendirilebilecek bir suçlu olan Charlie Croker’ın liderliğindeki bir soyguncu çetesinin macerasını konu almaktadır. Çete, Los Angeles tarihindeki en büyük trafik sıkışlığını yaratarak yapmayı planladıkları altın soygunu için zaman kazanmak ister. Oluşturdukları kargaşadan kendi paçalarını sıyırabilmek adına kaldırımdan gidebilecek kadar küçük olan Mini Cooper’ı kullanırlar. Hedefleri, trafik açılana dek ortadan kaybolmayı başarmaktır.

 

14- The Score (2001) – IMDB: 6,8

Skor Frank Oz’un yönettiği Robert De Niro, Edward Norton, Angela Bassett, ve Marlon Brando oynadığı 2001 yılının polisiye filmidir. Brando ve De Niro ilk kez birlikte bir filmde birlikte oynamışlardır.

 

15- eXistenZ (1999) – IMDB: 6,8

Antenna Research, oldukça popüler bir oyun şirketidir. Şirket, çok büyük bir heyecanla beklenen yeni oyununu piyasaya sürmenin arifesindedir. Oyunun yaratıcısı olan Allegra Geller önderliğinde oyunu test etmek için toplantılar yapılmaktadır. Kendi yarattığı oyunun içerisindeki çılgınlıkları günden güne keşfeden Allegra, oyununun gerçek ile rüya arasındaki çizgiyi silikleştirdiğini fark eder. Oyunun piyasaya sürülmesiyle beraber, oyunu oynayacak herkes ve oyunun oynandığı dünya büyük bir serüvene atılmak üzeredir.
Sinemanın ayrıksı yönetmenlerinden David Cronenberg’in 1999 yapımı filmi seyircisini gerçek ve varoluş kavramları üzerinden dikenli bir yolculuğa çıkarıyor.

 

16- Swordfish (2001) – IMDB: 6,5

Bağlanın… Hack edin… Herşeyi çalın…
John Travolta’nın delifişek bir gizli ajanı canlandırdığı film, CIA’in hapisten yeni çıkmış usta bir hacker aracılığıyla büyük miktarda parayı iç etme girişimini konu alıyor. Filmin anafikri şu: Şifreyi biliyorsan, heryere girebilirsin:
ABD çapında uyuşturucuyla mücadeleden sorumlu DEA, ‘Kılıçbalığı’ kod adlı operasyonunu 1986 yılında iptal edince, 400 milyon dolar gibi yüksek miktarda kara para, kimsenin kullanamayacağı bir biçimde açıkta kalmıştır. Aradan geçen 15 yıllık süre içinde faizlerle 9.5 milyara çıkan bu birikimde gözü olan biri vardır şimdi: Gabriel Shear.
Shear, Kara Hücre adlı gizli bir anti-terör örgütünün karizmatik lideridir ve bu parayı uluslararası terörizme karşı vermekte oldukları mücadeleye kaynak olarak aktarmak istemektedir. Fakat paraya ulaşmak için, özel bir güvenlik kodunu kırmak gerekir önce. Usta bir hacker olan Stanley Jobson’ı bu işi yapmaya zorlar Shear. Tek arzusu kızı Holly’e kavuşabilmek olan bu hacker da, geçmişteki suçlarının kefaleti olarak önemli miktarda paraya muhtaçtır…

 

17- Webmaster (1998) – IMDB: 6.5

Webmaster veya Skyggen adıyla bilinen film, şehrin en iyi hackerı JB’nin hayat hikayesini anlatıyor. İnternet dışında organize ve oldukça düzenli bir hayat yaşayan JB’nin hayatı yanlış adamların tavuğuna kış deyip, alan adlarını hacklemesiyle birlikte değişir. JB, bu adamların kendisini öldüreceğini düşünürken adamlar JB’ye Webmaster olarak bir iş verir. Düşük bütçesini saymazsak Webmaster orta halli ve başarılı bir film.

 

18- Foolproof (2003) – IMDB: 6,5

Doğruya doğru, bizim sitelerimize yeltenip emeklerimize karışmadıkları sürece Hackerlar ve Hacking dünyasıyla alıp veremediğimiz yok. Yalnız Hollywood dünyası için aynı şeyi söyleyemeyiz. İlk olarak kimin bu akımı başlattığını bilmemekle birlikte, Hollywood’da Hacker filmlerinin iyi sattığı kesin. Çünkü Hacking yazılım gibi değil. Mesela bir yazılımcının hayatının film olması, aksiyon barındıran bir eylem değil. Tüm gün oturup “bi tık sağa sola logo kaydıran adamların hayatı”nı film yapsalar n’olur, yapmasalar n’olur…

Onun için Hacker ve Hacking filmleri konusu hassas bir konu. Ayrıca daha önceden yayınladığımız film listelerinden gördüğüm kadarıyla, Hacking’e dair üyelerimiz de boş değiller. Hazır hafta sonu gelmiş, yeni bir aya başlıyoruz. Güzel bir izleme listesiyle bir sonraki aya kaldığımız yerden devam edelim diyoruz. Ne dersiniz?

 

1- The Matrix (1999) – IMDB: 8,7

Matrix, gerçeklik ve teorinin arasında sıkışıp kalmayı başaran kült bir efsane! Bir programcı olan Neo, kendini eşsiz bir dünyada benzersiz bir tercih yapmak zorunda bulur. Mavi veya kırmızı hapı seçmesi Neo’nun tüm hayatını değiştirecektir. Matrix, Neo veya Trinity’nin eline bilgisayarı alıp Linux Server’da “nmap” kullanarak açık taradığı kıytırık hacker filmlerden biri değil. O kesinlike “efsane” tanımını hakeden herkesin izleyebileceği bir başyapıt.

2- Enigma, The Imitation Game (2014) – IMDB: 8,0

Enigma, II. Cihan Harbi sırasında Nazi Almanya’sının sihirli kutusu Enigma’nın şifrelemesi çözen Alan Turing’in hikayesi ve hayatını konu alıyor. Bilgisayar bilimi tarihinin en önemli isimlerden biri olan Alan Turing, yaptığı tersine mühendislik ve şifre çözücü ile büyük bir savaşın seyrini değiştirmeyi başarıyor. Bu film yalnızca Hacking değil aynı zamanda bilgisayar bilimine de ilgi duyan herkesin izlemesi gereken harika bir yapım.

3- The Girl with the Dragon Tattoo (2009) – IMDB: 7,8

Türkiye’de “Ejderha Dövmeli Kız” olarak vizyona giren The Girl with the Dragon Tattoo, İsveçli ve Asperger Sendromlu bir kadın Hacker’ın sıra dışı hikayesini anlatıyor. Bir takım cinayetlerin ardındaki sır perdesini aralamak isteyen esas kızımız, gazeteci Mikael Blomkvist ile ekip olarak gerçeğin peşine düşüyor. Sürükleyici bir film olan The Girl with the Dragon Tattoo, harika senaryosunun yanı sıra bolca çıplaklık içeriyorBaştan uyarayım da, hazırlıksız yakalanıp penaltı yemeyin.

4- Office Space (1999) – IMDB: 7,8

Office Space, bir şirketin masa başı çalışanı olan 3 kafadar BT uzmanının başından geçen çılgın olaylardizisini konu alıyor. Hayatlarını 8-5 rutininde gözlerinin feri kayarak geçiren üçlü, bir gün işten kovulacaklarını öğrenir. Madem işten kovulacağız, o zaman son golümüzü atıp öyle gidelim der ve şirketin ana yazılımına kendileri için bir virüs yerleştirirler. Müşterilerden kalan sadece kuruşlukları ele geçirecek bu yazılımı birkaç gün sonra kontrol ettiklerinde hayal edemeyecekleri kadar parayı ele geçirdiklerini farkettiler. Hikayenin geri kalanı mı? Ofis Çılgınlığı!

5- Who Am I (2014) – IMDB: 7,6

Son yılların en başarılı Hacker filmi koltuğuna bir güzel kurulan, orijinal adıyla “Kein System ise Sicher” Alman yapımı bir Hacking filmi. Genç bir öğrenci ve bilgisayar programcısı olan Benjamin, sevdiği kızı etkilemek isterken mahkemelik olur. İlk suçu olduğu için hapis cezasıdan kurtulsa da cezasını çekeceği kamu hizmeti onu bambaşka bir noktaya taşıyacaktır. Who Am I eğer Hollywood’un ellerinden çıkmış olsaydı kesinlikle listenin daha üstlerinde bir yerlerde olup, koltuğunu sağlama alabilirdi. Kesinlikle pişman olmayacağınız, filmin sonunda ardı ardına mavi ekran hatası vereceğiniz bir film.

6- MI4: Ghost Protocol (2011) – IMDB: 7,4

Görevimiz Tehlike serisinin dördüncü filmi MI4: Ghost Protocol, Tom Cruise’un uçup kaçtığı filmlerden biri. Filmi bu listede görmemizin nedeniyse film içinde Hacking’e dair birçok sahnenin yer alması. MI4: Ghost Protocol tam olarak bir Hacking filmi değil. Ama koskoca IMDB bile onu Hacking filmi kabul ediyorsa biz neden etmeyelim?

7- We Are Legion: The Story of the Hacktivists (2012) – IMDB: 7,3

We Are Legion: The Story of the Hacktivists, dünyaca ünlü ve başarılı Hacktivist grup Anonymous için çekilen bir belgesel. Hararetli röportajlar, yazarlar, Anonymous grup üyeleri ve akademisyenlerin gün yüzüne çıktığı bu belgesel, en ax listemizdeki diğer Hacking filmleri kadar heyecanlı. We Are Legion belki bir film olmayabilir ancak o bir filmden çok daha fazlası, gerçeğin ta kendisi…

8- Pirates of Silicon Valley (1999) – IMDB: 7,3

Pirates of Silicon Valley, daha önceki listelerimizde karşımıza çıkan ve birçoğumuzun izlediği bir film. Filmin odak noktasında Hacking’den ziyade Microsoft ve Apple’ın kuruluş yolculukları olmasına rağmen Hacking namına Pirates of Silicon Valley temsili filmlerden biri. Listedeki diğer filmlerin herhangi birini izlediğinizde alacağınız hazzı aynı şekilde Pirates of Silicon Valley’den alacağınıza eminim.

9 – 23 (1998) – IMDB: 7,3

23, Almanya’daki bir hacker grubunun 80’li yılların sonunda başından geçenleri anlatan ve gerçek olaylardan kurgulanan bir Hacking filmi. Karl Koch, ailesini kaybettikten sonra elinde kalan her şeyini bir bilgisayar ve daireye yatırır. R.A Wilson’ın en sevdiği romanı Illuminatus’un etkisinde kalarak kendini forum sitelerinde ve internette komplo teorilerini araştırırken bulur. Hızını alamayan Karl, arkadaşı David ve Pepe’yi de yandaşı tutarak askeri bilgisayar sistemlerini hacklemeye başlar. Şimdi amaçları Doğu Berlin’e kaçıp KGB ile irtibatı sağlamaktır. 23, listemizdeki en eski yapımlardan biri olmasına rağmen senaryosuyla en diri hacking filmlerinden de biri.

10- GoldenEye (1995) – IMDB: 7,2

Pierce Brosnan’ın hayat verdiği bir James Bond filmine ne dersiniz? Bir 007 James Bond filmi olan GoldenEye’da, “GoldenEye” adı verilen bir hacker yazılımının durdurulmaya çalışmasını izliyoruz. Ve elbette James Bond’un ikonik susturuculu silahıyla çarşıyı pazarı dağıtmasıyla birlikte… GoldenEye eski fakat kesinlike listede yer almaya hakkeden zıpır filmlerden.

11- WarGames (1983) – IMDB: 7,1

WarGames’in benden yaşlı olması sizi aldatmasın, kendisi hala modern filmlerle baş edebilecek kadar gardı güçlü bir film. Trajikomik bir hikayesi olan WarGames, genç bir adamın kazara ülkenin askeri sistemine girmesiyle başlıyor. Buraya kadar her şey normal. Normal olmayan bu genç adamın ulaştığı sistemi gerçek bir oyun sanması ve muhtemel bir III. Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olma ihtimali. WarGames, sırf ortamlarda izlediğinizi söylemek için bile izlemenize değecek bir film.

12- Sneakers (1992) – IMDB: 7,1

Sneakers, iki meslektaşın hayatlarını farklı çizgilerde sürdürmek istemesini konu ediniyor. Arkadaşlardan biri Ethical Hacking’i meslek edinirken, öbürü elindeki güçlerini kendi çıkarı için kullanmaya karar veriyor. Komik sahneleri ve çekim teknikleriyle Sneakers eski ama modası asla geçmeyen, yıllara meydan okuyacak bir yapım.

13- The Italian Job (2003) – IMDB: 7,0

Ne Çin ne de Japon işi, bu seferki İtalyan işi! The Italian Job, Şampiyonlar Ligi gibi oyuncu kadrosuyla öne çıkan, yarı modern bir aksiyon ve Hacking filmi. Şimdi bu kadar yıldız oyuncuya oturup bilgisayardan açık aratamazlar. Tabiatıyla film, aksiyon filmi modunda ilerlerken aralara minik sürprizli Hacking sahneleri iliştiriyor. The Italian Job, bilgisayardan ve güvenlik dünyasından anlayan anlamayan herkesin izleyebileceği bir yapım.

14- The Score (2001) – IMDB: 6,8

Robert De Niro, Edward Norton ve Hacking sözcüklerinin aynı cümle içinde geçmesi bile The Score’u izlemeniz için yeterli. Hayatını suç içinde geçiren yaşlı kurt, son bir soygun yaparak emekliye ayrılmak istiyor. Güvenlik sistemini aşabilmesi için ise annesiyle birlikte yaşayan ve sosyal sıkıntılı genç çocukların kahrını çekip, onların Hacking yeteneklerinden faydalanması şart. 10 dakika hacking 100 dakika soygun kafasında filmlerinden biri olmasını saymazsak, The Core tek kelimeyle muhteşem!

15- eXistenZ (1999) – IMDB: 6,8

Siz IMDB puanına bakmayın, eXistenZ ağır ve güçlü bir sanat filmi. Bir David Cronenberg filmi olan eXistenZ, oyun tasarımcısı bir gencin insanların doğrudan zihnine bağlanabilen bir oyun icat etmesini konu ediniyor. Bir süre sonra oyun ve gerçek arasındaki fark bulanıklaşınca dananın kuyruğu kopuyor. eXistenZ güzel bir yapım ancak sanatsal yönünden dolayı herkese göre olmadığı kesin.

16- Swordfish (2001) – IMDB: 6,5

Türkiyede “Kod Adı Kılıç Balığı” adıyla gösterime giren Swordfish, düşük IMDB puanıyla bizi ters köşe etmesine rağmen hakikatli bir film. Ulusal terörizmle mücadele için finans kaynağı bulmak isteyen Gabriel Shear bir banka soymak için hackera ihtiyaç duyuyor. Esas oğlamınız Hacker Stanley ise kızına daha iyi bir hayat vermek adına teklifi kabul etmek zorunda bırakılıyor. John Travolta ve Hugh Jackman’ın başrolleri paylaştığı film, yıllar geçse bile eskimeyecek nadide Hacker filmlerinden.

17- Webmaster (1998) – IMDB: 6.5

Webmaster veya Skyggen adıyla bilinen film, şehrin en iyi hackerı JB’nin hayat hikayesini anlatıyor. İnternet dışında organize ve oldukça düzenli bir hayat yaşayan JB’nin hayatı yanlış adamların tavuğuna kış deyip, alan adlarını hacklemesiyle birlikte değişir. JB, bu adamların kendisini öldüreceğini düşünürken adamlar JB’ye Webmaster olarak bir iş verir. Düşük bütçesini saymazsak Webmaster orta halli ve başarılı bir film.

18- Foolproof (2003) – IMDB: 6,5

Foolproof, hobi olarak banka soyan bir ekibin hikayesinin konu edinildiği düşük bütçeli ve Kanada yapımı bir film. Ryan Reynolds ve arkadaşı hobi olarak sanal olarak bankaları soyar. Yapılan sanal soygunlardaki başarıyı gören bir gangster ikiliye bu kez oyunu gerçek bir banka üzerinde oynamaları için şantaj yapar. Komedi ve aksiyonun birbirini kovaladığı Foolproof’u kaçırırsanız üzülürsünüz.

 

19- Takedown (2000) – IMDB: 6,3

Sanal Korsan, ayrıca Track Down olarak da bilinen, ünlü bilgisayar korsanı Kevin Mitnick hakkında aynı isimli kitaptan uyarlanan bir filmdir. Filmin yönetmeni Joe Chappelle’dir, filmde Skeet Ulrich ve Russell Wong rol almıştır.

 

20- Wikileaks: The Fifth Estate (2

013) – IMDB: 6,2

Wikileaks: Beşinci Kuvvet, 2013 yapımı haber sızdırma sitesi WikiLeaks hakkında gerilim filmi. Josh Singer tarafından yazılan filmin yönetmenliğini Bill Condon üstlenmiştir
Your reaction?
haha haha
0
haha
Bu ne la Bu ne la
0
Bu ne la
Şekeer Şekeer
0
Şekeer
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
oyş oyş
0
oyş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Şifremi Sıfırla

Geri Dönün
Giriş Yap